Перші згадки про бібліотеку в смт. Маневичі знаходимо в книзі "Історія міст і сіл УРСР": "З встановленням радянського ладу і запровадження нового районування Маневичі в січні 1940 року стали районним центром... Великі перетворення сталися і в культурному житті. В селищі з кінця вересня 1939 року почала працювати семирічна школа. Відкрилась бібліотека, Будинок культури..."

Виконуючи Постанову ЦК КПРС «Про підвищення ролі бібліотек в комуністичному вихованні трудящих і науково-технічному прогресі» та лист Міністерства культури УРСР від 22.12.1975 року про централізацію державних масових бібліотек, наказом по відділі культури з 1 лютого 1976 року проведено централізацію державних масових бібліотек Маневицького району. У штаті Маневицької ЦБС були директор, заступник директора по роботі з дітьми, група адміністративно-господарської роботи; відділи центральної районної бібліотеки: комплектування та обробки літератури, організації і використання єдиного книжкового фонду, обслуговування читачів, нестаціонарного обслуговування, організаційно-методичної і інформаційно-бібліографічної роботи; районна бібліотека для дітей; дві зональні бібліотеки в селищі Колки - для дорослих та дітей і 55 сільських бібліотек-філіалів.

Згідно затвердженого штатного розпису Маневицької ЦБС керівництво системою, а отже й районними установами здійснював директор та заступник директора по роботі з дітьми. Тривалий час очолювала ЦБС і деякий час обіймала посаду  посаду зав. відділом культури - Білан Надія Миколаївна. Понад 20 років завідував районним відділом культури Степан Іванович Проць - здібний організатор, добропорядна людина, життя якої дочасно «згоріло» в клопіткому буденні.

За роки централізації, починаючи з 1979 року активно практикувалися такі форми роботи, як лекції на різні теми, усні журнали, вечори запитань і відповідей, виступи агітбригад, в яких активну участь брали бібліотекарі. Діяла районна організація товариства «Знання», з лекторами якої бібліотекарі побували не лише в різних установах райцентру, а навіть об’їздили весь район. Бібліотеки були ідеологічними і пропагандистськими центрами, тому те, що вирішує влада, які нові розпорядження приймаються, жителі Маневич знали саме від бібліотекарів. У ті часи популярним був клуб «Атеїст». З масовими заходами, на чолі із зав. відділом агітації і прпаганди райкому партії С. М. Філоном обов'язково виступали бібліотекарі , проводили огляди, перегляди, конференції. Ентузіастами цієї справи були бібліотекарі відділу обслуговування на чолі з директором Надією Миколаївною Білан.

При бібліотеці був відділ нестаціонарного обслуговування, керувала яким С. П. Степанюк, у розпорядженні якої знаходився «бібліобус». У семи найвіддаленіших селах району - Семки, Острови, Підгаття, М. Ведмежка, станція «Троянівка», Загорівка, хутір Лоше - було відкрито стоянки «бібліобуса».